Główną specjalnością firmy oraz dziedziną budowlaną od której Elemis rozpoczął działalność jest dekarstwo. Firma wybudowała do 2018 roku ponad 45 dachów dla klientów indywidualnych stosując jako pokrycie dachowe w zasadzie wszystkie obecnie używane w Polsce pokrycia dachowe. Wykonujemy dachy pokryte dachówką ceramiczną, cementową, wszystkimi rodzajami blachodachówek oraz dachy z papy termozgrzewalnej. Zajmujemy się także budową konstrukcji (więźb) dachowych z tarcicy impregnowanej o dowolnym kształcie i rozmiarach.

 

Dachówka ceramiczna/cementowa

Obydwa rodzaje dachówki są bardzo trwałe i odporne na zjawiska atmosferyczne. Ich żywotność jest oceniana na ok. 100 lat. W przypadku jakichkolwiek usterek pokrycie można z łatwością wymienić lub naprawić. Dachówki ceramiczne i cementowe różnią się jedynie kilkoma detalami. Dachówki z gliny łatwiej poddają się obróbce, a więc można z nich bez problemu wykonać drobne elementy, natomiast dachówki cementowe mają większą tolerancję nasuwu jednej na drugą. Dachówki ceramiczne są gładsze i droższe, a cementowe bardziej porowate i tańsze.

Blachodachówka

Obecnie na rynku najczęściej spotyka się blachodachówkę tradycyjną, ciętą na wymiar, jednakże coraz większą popularnością cieszy się również blachodachówka panelowa. Ta pierwsza świetnie sprawdza się na prostych połaciach dachowych. Przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach dachowych lepiej zdecydować się na blachodachówkę panelową lub modułową.

Papa termozgrzewalna

Papa jest jednym z najpopularniejszych materiałów hydroizolacyjnych. Używa się jej głównie do izolacji fundamentów i pokrycia dachów, gdyż zapewnia długą ochronę przed wilgocią. Papy termozgrzewalne klei się poprzez roztopienie bitumu za pomocą palnika, dzięki czemu mają one znacznie lepsze właściwości niż tradycyjne papy lepione na lepik. Są one łatwe w układaniu, niezwykle szczelne, elastyczne i odporne na warunki atmosferyczne


Kontakt