Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki, która zajmuje się przetwarzaniem energii słonecznej w elektryczną przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Dziedzina ta stale się rozwija i jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Energia słoneczna jest źródłem odnawialnym, ekologicznym, a przy tym jest niemal wszędzie dostępna. Korzystając z technologii fotowoltaicznej możemy uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej, obniżyć koszty produkcji prądu, ale także odsprzedać wyprodukowaną nadwyżkę. Decydując się na fotowoltaikę chronimy nasze organizmy i całe środowisko naturalne przed trującymi substancjami, które są produkowane podczas spalania tradycyjnych paliw kopalnych.

Najważniejszym elementem systemu fotowoltaicznego są panele/moduły. Są one zbudowane z ogniw słonecznych wykonanych z półprzewodników, które przetwarzają energię słoneczną w prąd stały. Aby w pełni cieszyć się prądem wyprodukowanym w naszej domowej elektrowni wystarczy nam już kilka paneli. Taka liczba w pełni wystarcza do produkcji odpowiedniej ilości energii. Panele/moduły są najczęściej montowane na stelażach, które później są umieszczane na dachach bądź specjalnych konstrukcjach naziemnych. Przed instalacją należy wykonać niezbędne pomiary, które pozwolą ustalić gdzie najlepiej umiejscowić instalację fotowoltaiczną.

Nasza firma, Elemis, zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych od 2016 roku. Do tej pory z naszych usług skorzystało już 21 klientów. Wielkość oraz moc takiego systemu zawsze dostosowujemy do potrzeb klienta. Dodatkowo możemy go dowolnie łączyć z innymi systemami wykorzystującymi odnawialne źródła energii, np. pompami ciepła, rekuperacją czy kotłami na biomasę. Pracujemy wyłącznie na urządzeniach najlepszej jakości, głównie firmy Solar-Energy

W ramach kompleksowej usługi montażu systemu fotowoltaicznego oferujemy:

  • profesjonalne doradztwo,
  • projekt systemu,
  • montaż i pierwszy rozruch,
  • serwis.

Kontakt